Spring naar bijdragen

Watercooling Beter Dan Waaier Cooling Pc?


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  536
  • Waardering:   19
  • Prestatiepunten:  691
  • Dagen gewonnen:  4
  • Lid sinds:  11/04/06
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Windows

Hoi,

Welke pc cooling is beter? de watercooling of gewone (waaier) cooling? is er gevaar dat bij watercooling dat hij kan lekken?

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 19
  • 536
  • 4

  • Bijdragen:  5918
  • Waardering:   109
  • Prestatiepunten:  0
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  03/15/08
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Waaier koeling? Je bedoelt koeling door middel van lucht?

Dit is een vraag waar je een hee(e)l lang antwoord op kan krijgen. Zijn namelijk vele factoren aangebonden. Als je daar serieus geïnteresseerd in bent dan kan ik je die uitleggen met bronnen van websites die zich bezig houden met waterkoeling.

Over het algemeen met waterkoeling is dat er:

1. Meer werk aan te pas komt dan bij lucht. Je hebt tegenwoordig goede kant-en-klare sets van Corsair maar over het algemeen blijft de Scythe Mugen 2 (koeler d.m.v. lucht) dichtbij de koelprestaties. Als je het voordeel van waterkoeling wilt bereiken komen er veel onderdelen aan te pas.

2. Eigenlijk is waterkoeling altijd duurder dan luchtkoeling. Het wordt ook niet standaard aangeboden bij een computer, het is voor mensen die veel meer interesse hebben in het verlagen van je temperaturen om (bijv.) hogere kloksnelheden te halen. Dit noem je overclocken, daar is ook weer een stukje kennis voor nodig. Je hebt ook mensen die het gewoon voor hun hobby doen, het is een dure hobby maar zeker geen saaie. Zo heb je ook case modders, deze maken van een standaard kast een heel project wat uiteindelijk in gave resultaten kan leiden, zie:

http://www.l3p.nl/l3p-d3sk/all-pictures/

dat is maar één voorbeeld van alle projecten die er zijn.

3. Er is altijd een gevaar dat het gaat lekken. Daarom doe je dit ook niet 'even'. Komt gewoon veel meer werk aan te pas, ook om gevaar te voorkomen. Tegenwoordig als je je goed inleest en wat kennis bijbrengt is het prima te doen. Je moet er alleen wel open voor staan en bereid zijn meer geld uit te geven.

4. Er zijn veel sites die zich bezig houden met dit soort dingen, zo heb je bijvoorbeeld http://www.highflow.nl/ en hun bijbehorende forum. Staat veel informatie op. Ook via Google is er heel veel informatie te vinden.

Luchtkoeling is nog altijd het simpelst en goedkoopst en kan prima je componenten koelen.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 109
  • 5.9k

  • Bijdragen:  536
  • Waardering:   19
  • Prestatiepunten:  691
  • Dagen gewonnen:  4
  • Lid sinds:  11/04/06
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Windows

damn, ik dacht dat het een makkie was om watercooling te installeren. :bloos: Nou ja, aangezien ik geen pro pc maker ben, ga ik maar voor de luchtkoeling. thx for the info.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 19
  • 536
  • 4

  • Bijdragen:  500
  • Waardering:   228
  • Prestatiepunten:  0
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  04/19/06
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  33

Deze "pro" redt zich uitstekend met een waaier. :P Het is ook een kwestie van goed kijken wat presteert natuurlijk. Daar heb je de prijs versus kwaliteit weer: waterkoeling is duurder, maar daarom nog niet beter (geschikt). :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 228
  • 500

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Mededelingen


×
×
  • Nieuwe aanmaken...