Spring naar bijdragen

  • windows 11 en de folder Inetpub?

     Delen


    De Windows 11 April-update: Een Onverwachte "inetpub" Map

    De recente Windows 11-update van april 2025 heeft een verrassende, zij het onschadelijke toevoeging opgeleverd: een mysterieuze "inetpub" map. Maar maak je geen zorgen, deze nieuwe folder is niet schadelijk en lijkt simpelweg te zijn gerelateerd aan de mogelijkheid om websites op je computer te hosten.

    Wat is de "inetpub" Map?

    Zoals opgemerkt door Bleeping Computer, verschijnt de "inetpub" map op de rootdrive van het besturingssysteem, maar bevat deze helemaal niets. Het verwijderen van de map heeft geen negatieve gevolgen, maar de vraag blijft: waarom is deze map plotseling verschenen?

    De "inetpub" map maakt deel uit van een optionele Windows-functie genaamd "Internet Information Services" (IIS). Deze functie stelt gebruikers in staat om websites op hun pc te hosten. Gewoonlijk worden de websites die je host en de bijbehorende logbestanden in deze map opgeslagen.

    De Oorzaak van de Verschijning

    Het is opvallend dat de "inetpub" map opduikt zonder dat de Internet Information Services-functie geactiveerd is. Normaal gesproken verschijnt deze map pas wanneer IIS wordt ingeschakeld. Bij controle door gebruikers bleek echter dat deze functie nog steeds uitgeschakeld was. Hierdoor blijft het een raadsel waarom de map na de update is verschenen.

    Conclusie

    Hoewel het altijd verontrustend kan zijn om ongewenste bestanden of mappen op je computer te zien, is er geen reden tot paniek. De "inetpub" map is onschadelijk en kan zonder problemen worden verwijderd. Het blijft echter een intrigerende vraag waarom deze map is verschenen, en we zullen de ontwikkelingen rondom dit fenomeen nauwlettend volgen.

    Voor nu is het belangrijk om te onthouden dat niet elke verandering in je systeem een bedreiging vormt. Blijf je updates volgen en houd je systeem veilig.



    Eater
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.
    Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Nieuwe aanmaken...