Spring naar bijdragen

  • Nieuwe versie Armbian verschenen

     Delen


    Armbian 25.2 Gelanceerd: Ondersteuning voor Nieuwe Borden, Linux 6.12 LTS en Meer!

    Vandaag heeft de Armbian-gemeenschap met trots de release van Armbian 25.2 aangekondigd, een belangrijke update die gericht is op het verbeteren van de functionaliteit en het uitbreiden van de hardware-ondersteuning van deze op Debian en Ubuntu gebaseerde distributie voor ARM-apparaten. Deze nieuwe versie komt bijna drie maanden na Armbian 24.11 en introduceert de langetermijnondersteunde Linux 6.12 LTS-kernel voor de meeste ondersteunde borden.

    Met Armbian 25.2 worden niet alleen bestaande functies verfijnd, maar wordt ook de ondersteuning voor een scala aan nieuwe borden toegevoegd. Dit omvat de Rock 2A en 2F, NanoPi R3S, Retroid Pocket RP5, RPMini, Rock 5T, GenBook, MKS-PI, SKIPR en Armsom CM5. Deze uitbreiding van hardware-ondersteuning betekent dat gebruikers nu nog meer mogelijkheden hebben om hun favoriete projecten te realiseren met de kracht van Armbian.

    De nieuwe release brengt ook tal van verbeteringen voor Rockchip 3588, waaronder updates voor de HDMI-driver, fixes voor USB3 en verbeteringen in de Bluetooth-ondersteuning. Daarnaast zijn er verschillende tools voor implementatie toegevoegd, zoals AdGuardHome, Pi-Hole, Home Assistant, Utime Kuma, NetData, Grafana en Cockpit met KVM-beheer, evenals NextCloud via armbian-config. Met de integratie van U-Boot 2024.10 en een automatische infrastructuur voor draadloze tests, biedt Armbian 25.2 een robuuste basis voor ontwikkelaars en hobbyisten.

    Bovendien breidt Armbian 25.2 het build- en mirror-netwerk uit met extra locaties in Amsterdam, Wenen en Neurenberg. Dit zorgt voor een snellere en betrouwbaardere toegang voor gebruikers wereldwijd, vooral voor diegenen die te maken hebben met de gevolgen van wereldwijde conflicten. De upgrade van het Content Delivery Network (CDN) garandeert een betere toegankelijkheid en versnelt het downloaden van torrents voor de gemeenschap door GitHub-downloads te spiegelen via de Armbian CDN.

    Armbian 25.2 biedt ook verbeteringen voor al eerder ondersteunde borden en SoC's, waaronder Rock S0, NanoPi R6S, Radxa E20C, BananaPi BPI-F3, Banana Pi BPI-CM4, Banana Pi BPI-M4 Zero, BIGTREETECH Pi 2/CB2, youyeetoo R1, Radxa Zero, Allwinner A10, Avaota-A1, CoolPi CM5, Rockchip 64, Odroid XU4, JetHome JetHub D2, Raspberry Pi 5, Raspberry Pi Compute Module 5 en vele anderen.

    Voor meer details over de veranderingen in Armbian 25.2 kun je de aankondigingspagina en de volledige changelog bekijken. De nieuwe versie is nu beschikbaar voor download op de officiële website, geschikt voor een breed scala aan ARM-apparaten, waaronder de meeste modellen van de Raspberry Pi.

    Mis deze kans niet om je projecten naar een hoger niveau te tillen met de nieuwste innovaties van Armbian. Upgrade vandaag nog en ervaar zelf de verbeteringen en nieuwe mogelijkheden die Armbian 25.2 te bieden heeft!



    Eater
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.
    Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Mededelingen

×
×
  • Nieuwe aanmaken...