Spring naar bijdragen

  • Darktable 5.0.1: Ondersteuning voor Nieuwe Camera's en Verbeterde Functionaliteiten

     Delen


    Met trots kondigt Darktable de release aan van versie 5.0.1, een belangrijke update voor de open-source RAW afbeeldingseditor. Deze minor update, die slechts anderhalve maand na de lancering van Darktable 5.0 verschijnt, introduceert een reeks verbeteringen, nieuwe ruisprofielen en uitgebreide camera-ondersteuning.

    Nieuwe Camera-ondersteuning

    Darktable 5.0.1 breidt zijn compatibiliteit uit met de toevoeging van basisondersteuning voor de Leica SL3-S (DNG), Minolta DiMAGE 5 en de Panasonic DC-S5D (3:2). Deze toevoegingen stellen fotografen in staat om hun creativiteit te uiten met een breder scala aan digitale camera's, waarbij de kracht van Darktable nu ook beschikbaar is voor deze populaire modellen.

    image.webpGeavanceerde Ruisprofielen

    In deze update zijn er ook nieuwe ruisprofielen toegevoegd voor de Fujifilm GFX100 II, Fujifilm X-S20 en Fujifilm X100VI. Deze profielen helpen gebruikers om de beeldkwaliteit te optimaliseren en ongewenste ruis in hun opnames te minimaliseren, waardoor de uiteindelijke resultaten nog indrukwekkender worden.

    Verbeterde Functionaliteit

    Naast de nieuwe camera-ondersteuning en ruisprofielen zijn er tal van andere verbeteringen doorgevoerd. Darktable 5.0.1 biedt nu ondersteuning voor Fujifilm GFX-camera's met de door de fabrikant geleverde crop-functionaliteit. Tevens is er aandacht besteed aan de correcte oriëntatie van JPEG XL-afbeeldingen, mits dit gespecificeerd was in de metadata van het formaat, maar niet in de Exif-gegevens.

    De update omvat ook de integratie van de Lensfun-database in het AppImage-pakket, wat zorgt voor een verbeterde lenscorrectie en -ondersteuning. Daarnaast zijn er nieuwe labels toegevoegd aan de uitvouwbare modulesecties, wat de navigatie binnen de applicatie verder vergemakkelijkt.

    Prestatieverbeteringen en Bugfixes

    Darktable 5.0.1 bevat tal van prestatieverbeteringen, waaronder een snellere verwerking van het verwijderen van de geschiedenis van geselecteerde afbeeldingen en een harmonisatie van de stijlselectie in de afdrukinstellingen, in lijn met de recente updates in de exportmodule van Darktable 5.0.

    Bij de update zijn ook verschillende bugs opgelost die de gebruikerservaring verbeterden. Dit omvat onder andere verbeteringen in het scrollen binnen de collectiemodule, de werking van het 'module'-filter, en het gebruik van gebruikerpresetinstellingen voor de iop-volgorde. Bovendien zijn er aanpassingen gedaan om het pannen met de muis in de zoomfunctie soepeler te laten verlopen, en om de XMP-ondersteuning te optimaliseren. Ook zijn problemen opgelost met het lezen van op paletten gebaseerde PNG-bestanden met transparantie en het toepassen van stijlen in de donkere kamer via de Styles-module.

    Daarnaast zijn er fixen doorgevoerd voor prestatieproblemen in de haze removal-module en crashes die optraden na het verwijderen van stijlen of presets uit het Shortcuts-dialoogvenster. Ook werden er problemen verholpen die leidden tot instabiliteit in de pixelpipe en regressies die het lezen van 2-kanaals TIFF-bestanden en bestanden met meer dan 4 kanalen verhinderden.

    Conclusie en Downloadinformatie

    Met een breed scala aan verbeteringen en nieuwe functionaliteiten toont Darktable 5.0.1 zich als een onmisbare tool voor zowel amateur- als professionele fotografen. De update is beschikbaar voor download op de officiële website en is compatibel met alle ondersteunde platforms, waaronder GNU/Linux. Darktable is ook beschikbaar als een Flatpak-app via Flathub.

    Voor een uitgebreide lijst van technische details en wijzigingen, raden we aan de release-opmerkingen op de GitHub-pagina van het project te raadplegen. Ontdek de mogelijkheden van Darktable 5.0.1 en til uw fotobewerking naar een hoger niveau!
    Alle versie kunt u hier downloaden



    Eater
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.
    Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Mededelingen

×
×
  • Nieuwe aanmaken...