De door BREIN geïdentificeerde beheerder van de usenet indexeringssite NZBXS.com heeft de inbreuk makende site site offline gehaald en geschikt met BREIN. De site bevatte een database met zogeheten nzb’s, ook wel ‘spots’ genoemd. Dat zijn een soort hyperlinks waarmee bestanden op het usenet makkelijk vindbaar en downloadbaar gemaakt worden. De vele tienduizenden spots waren te vinden in verschillende categorieën zoals Video, Sound, Games en Applications. De laatste tijd trok de site enkele duizenden unieke bezoekers per maand.
“Het zou om een hobby project gaan maar met duizenden bezoekers per maand is er toch sprake van aanzienlijke schade. Zoals de rechter eerder oordeelde: een illegale hobby is ook onrechtmatig.”
De beheerder verklaarde dat het om een hobby project ging. Hij heeft informatie verschaft onder meer over de bij de site aangemelde leden zodat die door BREIN benaderd kunnen worden. Daarnaast heeft hij een onthoudingsverklaring getekend met een boetebeding in geval van toekomstige inbreuken en een tegemoetkoming betaald in de kosten.
- 1
- 1
Aanbevolen reactie
Doe je mee?
Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.