Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Poorten openen / forwarden in router / modem


Erwin.
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  5.250
  • Waardering:   101
  • Prestatiepunten:  50
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  19-04-06
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  40

Hardwarematig

Inleiding

Aangezien wij regelmatig vragen krijgen over het open zetten van poorten oftewel port forwarding zijn wij op zoek gegaan naar info om niet steeds hetzelfde uit te leggen op het forum.

Omdat port forwarding niet geheel zonder risico is hebben we eerst een korte inleidende tekst en leggen we uit wat het precies inhoud.

Mocht je met behulp van deze FAQ nog niet aan uit komen dan raden we je aan om het eens te proberen op het forum. Krijg je foutmelding of kom je er niet aan uit geef ons voldoende info of leg het uit met screenshots om ons iets duidelijk te maken.

Wat wordt bedoeld met "poorten"?

De TCP en UDP protocollen maken gebruik van poorten. Als je niet weet wat TCP en UDP protocollen zijn, dan maakt dat niets uit. Het zijn methodes die gebruikt worden om een internetverbinding te maken. Dat is alles wat je er over hoeft te weten, want het gaat vanzelf. Hoef je niks voor te doen.

Een simpele manier om je voor te stellen wat poorten zijn is de volgende. Stel je voor dat er in je modem/router een muur zit die jouw computer of thuisnetwerkje helemaal scheidt van het internet (de buitenwereld dus). In die muur zitten een heleboel deurtjes en die deurtjes hebben allemaal een nummer van 1 t/m 65535. Er zijn deurtjes waarop staat "TCP" en een nummer en er zijn deurtjes waarop staat "UDP" en een nummer. In totaal zijn er dus twee maal 65535 deurtjes. Deze deurtjes noemen we poorten. In principe zijn deze deurtjes allemaal gesloten. Dat is mooi, want daardoor biedt de gesloten muur een bescherming tussen jouw pc's en het internet, waardoor mensen met slechte bedoelingen (hackers bijvoorbeeld) niet zomaar bij jou binnen kunnen komen. (Dit wordt ook wel een NAT firewall genoemd.) Op het moment dat jij het internet op wilt om bijvoorbeeld te surfen, een mailtje te versturen of wat dan ook, dan gaat er even zo'n poortje open zodat jij toegang krijgt tot internet. Hiervoor hoef je dus zelf geen poorten open te zetten, want dat gebeurt automatisch.

Wat betekent dan het "openzetten van poorten"?

Wanneer je een poort openzet, dan moet je je voorstellen dat je een tunneltje maakt dat vanaf de poort in de muur rechtstreeks naar een pc in jouw netwerk gaat. Dat betekent dus dat al het internetverkeer dat vanuit het internet verbinding wil maken met jouw externe IP adres via die poort, nu niet meer wordt tegengehouden door de muur, maar rechtstreeks door dat dat tunneltje naar die pc wordt gestuurd. Die ene pc is dan dus rechtstreeks vanaf het internet bereikbaar via die poort. Let wel, dat geldt dus alleen voor die poort en niet voor al die andere duizenden poorten.

Bij het openzetten van een poort moet je dus het poortnummer invullen, het protocol (TCP of UDP of allebei) en het lokale IP adres van de pc bij jou thuis waarnaar die poort moet worden opengezet. Het openzetten van poorten wordt ook wel "mappen" genoemd.

Waarom moet je poorten openzetten?

In principe hoef je voor normaal internetgebruik nooit poorten open te zetten. Immers, als jij verbinding maakt met het internet dan gaat de benodigde poort vanzelf even open, zonder dat je daar iets voor moet doen.

Je moet alleen poorten openzetten als jouw pc ook voor anderen rechtstreeks vanaf internet bereikbaar moet zijn. Als je bijvoorbeeld thuis zelf een webserver, FTP-server of mailserver hebt draaien, dan moeten anderen daarmee verbinding kunnen maken, zonder dat ze worden tegengehouden door de NAT muur.

Maar niet alleen de genoemde servers vereisen het openzetten van poorten. Ook voor veel populaire file-sharing programma's, zoals Emule, is het nodig om poorten open te zetten om hogere download-snelheden te halen. En ook bij veel online-games is dat noodzakelijk. Zeker als je games wilt hosten (je bent dan dus een server waarop andere spelers zich kunnen aanmelden), is het erg vaak noodzakelijk om poorten open te zetten, zodat anderen jouw host-pc kunnen bereiken zonder te worden tegengehouden door de "muur" in je modem/router.

Welke poorten moet je openzetten?

Dat is dus volledig afhankelijk van de toepassing waarvoor je de poorten moet openzetten. Bij alle toepassingen horen vaste poortnummers. Voor bijvoorbeeld een webserver zul je TCP poort 80 moeten openzetten. Voor een smtp-server poort 25 (TCP) en voor een pop-server poort 110 (TCP). Soms moet je meerdere poorten openzetten. Bijvoorbeeld de poorten 2500 t/m 2600. Dan wordt dan de range van 2500 t/m 2600 genoemd. Vaak moet je voor games een range poorten openzetten. Soms ook voor zowel TCP als UDP.

Welke poorten in jouw geval moeten worden opengezet, zul je dus moeten opzoeken. Vaak is op de website van het programma (dus de game of het file-sharing programma) die informatie wel te vinden. Ook even zoeken met Google levert veel op. Voor een heleboel bekende poorten en bijbehorende toepassingen kun je ook even op deze website kijken.

De basisregel blijft echter altijd:

Zet alleen poorten open als het absoluut noodzakelijk is en zet dan zo min mogelijk poorten open! Poorten die onnodig openstaan zorgen alleen maar voor beveiligingsproblemen.

Hoe zet je die poorten open?

Om een poort te openen verwijzen we je naar deze site:

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

op deze site geef je bv aan welke router je heb, en voor welk programma je poorten open wil zetten.

Het zal dan uitgelegd worden met behulp van screenshots hoe je de poorten open moet zetten in je router.

Hoe weet je naar welk lokaal IP adres je de poorten moet openzetten?

Dat is dus het lokale IP adres van de pc of server waarop het programma draait dat bereikbaar moet zijn. Je kunt uitvinden welk IP adres die pc heeft door op de desbetreffende pc het volgende te doen:

Ga naar Start menu --> Uitvoeren (Run) --> tik in: command [enter] Er opent dan een DOS-boxje.

Voor Windows 2000 en XP tik je dan in:

ipconfig/all [enter]

Voor oudere Windows versies tik je in:

winipcfg [enter]

Je krijgt dan wat gegevens te zien, waaronder ook het IP adres van de pc. In principe kun je dat IP adres gewoon overnemen. Het probleem is alleen dat dit IP adres vanzelf zou kunnen veranderen. Het is daarom verstandiger om het IP adres vast in te stellen op de pc zodat het niet meer kan wijzigen. Neem daarvoor de volgende gegevens uit de DOS box precies over (op een papiertje ofzo):

- IP adres (waarschijnlijk 10.0.0.x met x een getal tussen 3 en 255)

- subnetmask (waarschijnlijk 255.255.255.0)

- gateway (waarschijnlijk 10.0.0.2)

- DNS server (waarschijnlijk 10.0.0.2)

of je krijgt deze ( afhankelijk van je router)

- IP adres ( 192.168.x.x)

- subnetmask ( waarschijnlijk 255.255.255.0)

- gateway ( 192.168.1.1 of 192.168.1.100 )

- DNS server ( 192.168.1.1 of 192.168.1.100 )

Vervolgens sluit je de DOS box.

Ga dan naar de netwerkeigenschappen op de desbetreffende pc (via Start --> Instellingen).

Daar click je met de rechtermuisknop op de netwerkadapter die wordt gebruikt en je kiest voor "eigenschappen". Dan click je eenmaal op TCP/IP en je clickt op "eigenschappen". Daar staat nu waarschijnlijk nog geselecteerd "IP adres automatisch verkrijgen". Dat gaan we dus veranderen. Vul alle gegevens in zoals je ze had opgeschreven. Alleen bij het IP adres vul je iets anders in. Het eerste deel neem je wel precies over, maar het getal achter de laatste punt daa vul je iets anders voor in. Kies daarvoor een hoog getal (maar wel kleiner dan 255), bijvoorbeeld 200. Je krijgt dan dus als IP adres bijvoorbeeld 10.0.0.200.

Click op OK en sluit alle venstertjes netjes weer af. Je pc heeft nu een vast IP adres gekregen. Dat IP adres (dus bijvoorbeeld die 10.0.0.200) vul je dus in als "host IP" bij het openzetten van de poorten.

Wat als je meer dan 500 poorten wilt openzetten?

In dat geval ben je genoodzaakt om de DMZ fuctie te grbuiken. Die vind je onder het menu Misc Configuration. Stel in: DMZ = enabled en bij DMZ host IP weer het lokale IP van de desbetreffende pc. Let wel: je zet daarmee alle poorten wagenwijd open naar die pc! Je bent dan dus zeer kwetsbaar voor hackers en wormvirussen. Zorg er dus ook altijd voor dat je eerst een firewall op die pc hebt geïnstalleerd!!! In die firewall kun je dan vervolgens de poorten openzetten die je wilt. Een voorbeeld van een gratis firewall waarmee dat gemakkelijk gaat is "Kerio Personal Firewall"

Kun je ook dezelfde poorten openzetten naar verschillende pc's?

Nee, dat is niet mogelijk. Je kunt wel verschillende poorten openzetten naar verschillende pc's, maar één poort kan maar naar één pc worden opengezet.

Bron: www.portforward.com

Softwarematig

Nu hebben we het hardware matige kant van het verhaal gehad maar het kan ook zijn dat de poorten in je router goed staan je client is goed ingesteld en toch heb je nog problemen.

Dan is software matig mischien de oplossing

Inleiding

Als u Windows XP Service Pack 2 (SP2) uitvoert, wordt Windows Firewall automatisch ingeschakeld. Dit betekent dat de meeste programma's geen ongevraagde gegevens van internet mogen accepteren, tenzij u opgeeft dat er voor die programma's een uitzondering moet worden gemaakt. Er zijn twee programma's die standaard al aan de lijst met uitzonderingen zijn toegevoegd en die dus ongevraagde gegevens van internet kunnen accepteren: Files and Settings Transfer Wizard (US) en File and Printer Sharing (US).

Omdat met firewalls de communicatie tussen uw computer en internet wordt beperkt, wilt u wellicht de instellingen aanpassen voor bepaalde andere programma's waarvoor een open verbinding de voorkeur heeft. U kunt een uitzondering voor deze programma's maken, zodat ze via Windows Firewall kunnen communiceren.

Risico's bij het toestaan van uitzonderingen

Telkens wanneer u aangeeft dat er voor de communicatie via Windows Firewall een uitzondering moet worden gemaakt, wordt uw computer kwetsbaarder. Als u een uitzondering instelt, maakt u als het ware een gat in de firewall. Wanneer er te veel gaten zijn, is er van de firewall weinig meer over. Hackers gebruiken vaak software waarmee internet wordt doorzocht op computers met onbeschermde verbindingen. Als u veel uitzonderingen en open poorten hebt, kan uw computer kwetsbaarder worden.

Verminder het beveiligingsrisico als volgt:

• Sta uitzonderingen alleen toe als dit echt nodig is.

• Sta nooit een uitzondering toe voor een programma dat u niet herkent

• Verwijder een uitzondering als u deze niet meer nodig hebt

Uitzonderingen toestaan ondanks de risico's

In bepaalde situaties wilt u wellicht dat iemand verbinding met uw computer kan maken, ondanks de risico's. Een dergelijke situatie doet zich bijvoorbeeld voor als u een bestand verwacht via een programma voor expresberichten of als u via internet een computerspelletje met een of meer personen wilt spelen.

Als u bijvoorbeeld expresberichten met iemand uitwisselt die u een bestand wilt sturen (bijvoorbeeld een foto), wordt u gevraagd of u de verbinding wilt deblokkeren en wilt toestaan dat de foto naar uw computer wordt verstuurd. Of u kunt een computerspelletje dat u met vrienden via internet wilt spelen als uitzondering opgeven, zodat de firewall gegevens met betrekking tot het spelletje doorlaat.

Een programma toevoegen aan de lijst met uitzonderingen

1. Klik op Start en vervolgens op Configuratiescherm.

2. Klik in het Configuratiescherm op Windows Firewall.

3. Schakel op het tabblad Uitzonderingen onder Programma's en services het selectievakje in voor de toepassing of de service die u wilt toestaan, en klik vervolgens op OK.

sp2_wfex1.jpg

Als de toepassing of de service die u wilt toestaan, niet wordt weergegeven

1. Klik op Programma toevoegen.

2. Klik in het dialoogvenster Programma toevoegen op het programma dat u wilt toevoegen, en klik vervolgens op OK. Het programma wordt geselecteerd onder Programma's en services op het tabblad Uitzonderingen weergegeven.

3. Klik op OK

Tip: als de toepassing of de service die u wilt toestaan niet in het dialoogvenster Programma toevoegen wordt weergegeven, klikt u op Bladeren, gaat u naar het programma dat u wilt toevoegen en dubbelklikt u op het programma. (Programma's bevinden zich gewoonlijk in de map Program Files op de computer.) Het programma verschijnt onder Programma's in het dialoogvenster Programma toevoegen.

In het uiterste geval een poort openen

Als u het programma nog niet hebt gevonden, kunt u in plaats daarvan een poort openen. U kunt een poort beschouwen als een kleine deur in de firewall waardoor communicatie mogelijk is. Klik op het tabblad Uitzonderingen op Poort toevoegen om op te geven welke poort u wilt openen. (Als u een poort opent, moet u niet vergeten de poort weer te sluiten wanneer u deze niet meer gebruikt.)

Het toevoegen van een uitzondering heeft de voorkeur boven het openen van een poort omdat:

• Dit gemakkelijker is.

• U niet hoeft te weten welk poortnummer u moet gebruiken.

• Het veiliger is dan een poort te openen, omdat de firewall alleen open is terwijl het programma op de ontvangst van de verbinding wacht.

Geavanceerde opties

Geavanceerde gebruikers kunnen poorten openen voor (en het bereik configureren van) afzonderlijke verbindingen om indringers zo weinig mogelijk gelegenheid te geven verbinding met een computer of netwerk te maken. U doet dit als volgt: open Windows Firewall, kies het tabblad Geavanceerd en gebruik de instellingen onder Netwerkverbindingsinstellingen.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 0
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Gast
Deze discussie is nu afgesloten voor verdere antwoorden.
 Delen

  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Waar kan ik veilig en gratis films en muziek downloaden? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar plekken waar ik veilig en gratis films en muziek kan downloaden. Ik wil niet in de problemen komen of dat mijn computer vol virussen komt. Weet iemand goede sites of tips? Alvast bedankt! FilmExpert88: Hey SmurfFan88! Goede vraag! Zeker weten dat je veilig wilt blijven bij het downloaden. Er zijn een aantal goede opties. Public Domain Websites: Er zijn sites zoals Archive.org en Public Domain Torrents waar je films kunt vinden die rechtenvrij zijn. Deze kun je gewoon downloaden zonder zorgen! Bijvoorbeeld oude klassiekers of zelfs bepaalde hedendaagse films die royalty-vrij zijn. YouTube: Wist je dat je via bepaalde apps of tools video’s van YouTube kunt downloaden? Zorg ervoor dat je naar de video’s kijkt die liberaal gelabeld zijn (zoals Creative Commons), dan zit je goed! Spotify & SoundCloud: Voor muziek is Spotify een toppunt als je het gratis wilt. Je moet even door de reclame heen, maar de muziek is veilig. SoundCloud heeft ook veel gratis muziek van onafhankelijke artiesten, en vaak kun je hun nummers zelfs gratis downloaden! Bieb-apps: Heb je al eens gehoord van apps van bibliotheken? Ze hebben vaak gratis toegang tot e-books en audioboeken. Je kan het gewoon lenen met je bibliotheekkaart. Heel handig! Veilige Torrents: Voor degenen die bekend zijn met het torrenten, zijn er ook veilige torrent-sites zoals Public Domain Torrents en Legit Torrents. Kijk altijd goed naar de comments om te zien of anderen het bestand al geprobeerd hebben! Dat zijn een paar veilige opties. Zorg dat je altijd goed oplet en gebruik antivirussoftware. Veel succes en happy downloading! BoekenWorm99: Wow, dat is vooral handig! Dank je FilmExpert88! Ik gebruik zelf altijd de bibliotheek app. Echt een aanrader als je van lezen houdt. SmurfFan88: Thanks voor de tips! Echt heel handig. Heb je ook ervaring met dat YouTube downloaden? Welk programma gebruik je daarvoor? FilmFreak123: Ik gebruik YTD Video Downloader. Werkt prima en is eenvoudig. Maar let op, niet elke downloader is veilig, dus even goed uitzoeken! GamerGirl89: Ik heb altijd issues met torrents. Is dat echt veilig? Ik ben daar een beetje bang voor. FilmExpert88: @GamerGirl89, goede vraag! Je moet altijd op je hoede zijn. Gebruik alleen betrouwbare torrents en een VPN kan ook helpen om je veilig te houden. Maar als je niet zeker bent, kan je beter de andere opties gebruiken die ik noemde. SmurfFan88: Duidelijk! Dus bibliotheek apps en YouTube werken het beste dan? Ik ga het zeker proberen! MuziekMeisje: Ja, Spotify en SoundCloud zijn echt tof! Ik heb daar al zoveel muziek ontdekt die je gewoon niet hoort op de radio. BoekenWorm99: Oh, en vergeet niet om ook eens e-books te kijken op Project Gutenberg! Die zijn allemaal gratis en superleuk om te lezen. GamerGirl89: Haha, thanks @BoekenWorm99! Gaan we een filmavond plannen met al die nieuwe tips? SmurfFan88: Ik ben zeker in voor een filmavond! Laten we onze favoriete films delen en eruit pikken wat we willen kijken! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstelling en hulp nodig met Viaplay Gebruikersnaam: FilmFan92 Hey allemaal! Ik ben nieuw hier en wilde me graag even voorstellen. Ik ben een 30-jarige filmfanaat uit Amsterdam en ben dol op alles wat met tv-series en films te maken heeft. Sinds een paar maanden ben ik helemaal hooked op Viaplay, maar helaas loop ik tegen wat problemen aan. Ik kan namelijk niet meer inloggen op mijn account! Daarnaast ben ik een enorme voetbalfan, dus ik kijk ook graag naar live wedstrijden. Ik hoop hier wat tips en verbinding te maken met andere film- en sportliefhebbers! Heeft iemand van jullie ook wel eens problemen gehad met inloggen op Viaplay? En wat kan ik er aan doen? Alvast bedankt voor jullie hulp! Groetjes, FilmFan92 Antwoord van een “expert”: Help bij inlogproblemen! Gebruikersnaam: TechGuru81 Hey FilmFan92! Welkom op het forum! Leuk dat je je voorstelt. Laten we kijken naar dat inlogprobleem met Viaplay. Dit kan vaak een bron van frustratie zijn, maar meestal zijn de oplossingen vrij simpel. Hier zijn een paar dingen die je kunt proberen: Wachtwoord vergeten? Misschien heb je je wachtwoord vergeten of is er iets mis mee. Probeer de "Wachtwoord vergeten?" optie op de inlogpagina. Check je gebruikersnaam: Zorg ervoor dat je je gebruikersnaam of e-mailadres goed invoert. Soms gaat er iets fout met hoofdletters of spaties. Update browsers: Als je Viaplay via een browser bekijkt, zorg dan dat je de nieuwste versie van je browser hebt. Verouderde browsers kunnen soms inlogproblemen veroorzaken. App updaten: Als je de app gebruikt, kijk dan of er een update beschikbaar is. Soms lost een update technische problemen op. Cookies en cache: Probeer de cookies en cache van je browser te wissen. Dit kan helpen als er oude gegevens in de weg zitten. Klantservice: Als al het bovenstaande niet helpt, kun je contact opnemen met de klantenservice van Viaplay. Zij kunnen je verder helpen met specifieke problemen. Hopelijk komt het snel goed! Laat weten wat het resultaat is! Groetjes, TechGuru81 Reacties van andere gebruikers: Gebruikersnaam: CinemaLover88 Oh, dit klinkt herkenbaar! Ik had ook eens zo’n probleem, maar het lag toen aan de browser. Gewoon even geswitcht naar Chrome en het werkte weer! Gebruikersnaam: JuisteZender Welkom FilmFan92! Ik heb geen problemen gehad met inloggen, maar ik ben wel fan van Viaplay. Wat is jouw favo serie tot nu toe? Gebruikersnaam: FilmKoning Ik had dit ook! Probeer ook je toestel opnieuw op te starten. Soms is dat al genoeg. En welkom op het forum! Gebruikersnaam: TechGuru81 Goed dat je dit zegt, FilmKoning! Een herstart kan heel wat probleempjes oplossen. Dit vergeet ik altijd! Gebruikersnaam: SportFreak77 Ha FilmFan92! Voetbal kijken op Viaplay is top! Heb je de laatste match van Ajax gezien? Wat een wedstrijd! Gebruikersnaam: FilmFan92 Thanks voor de tips allemaal! Ook voor de warm welkom. Mijn favoriete serie is ‘True Detective’, echt een aanrader! Gebruikersnaam: GamingGuru Ik heb ook ‘True Detective’ gezien! De eerste seizoen is echt een klasse apart. Wat deed je precies fout bij het inloggen? Gebruikersnaam: FilmKoning Is dat niet die serie met Matthew McConaughey? Die was echt goed! Maar even on-topic, ik hoorde dat ze bij Viaplay nieuwe films aan het toevoegen zijn. Altijd leuk! Gebruikersnaam: TechGuru81 Inderdaad, nieuwe content! Misschien helpt het om je account opnieuw te bekijken zodra je weer kan inloggen. Het is vaak een kwestie van tijd! Dit lijkt echt een levendig forum, waar mensen elkaar helpen en gezellig met elkaar praten! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker123 Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Hoe kan ik mijn downloads beter organiseren en beheren? Ik haal veel van Nieuwsgroepen en gebruik Spotnet, maar het raakt een beetje rommelig. Alle tips zijn welkom! Alvast bedankt! Expert_Jan Hey Gebruiker123! Goede vraag. Organisatie is key, vooral als je veel downloads hebt. Hier een paar tips die je zeker gaan helpen: Mappenstructuur: Maak een duidelijke structuur voor je downloads. Zet bijvoorbeeld muziek in een map, films in een andere, en games weer apart. Dit maakt het vinden van bestanden makkelijker. Bestandsnamen: Zorg dat je de bestandsnamen aanpast als ze download, vooral als je met veel verschillende versies te maken hebt. Iets als “Naam_Versie_jaar” maakt het een stuk overzichtelijker. Downloadprogramma: Gebruik een downloadmanager die je kan helpen met organiseren. Veel van deze programma’s kunnen automatisch mappen aanmaken voor je downloads. Regelmatig opschonen: Plan elke maand een moment in om je downloads op te ruimen. Verwijder wat je niet meer nodig hebt en zorg dat alles goed gelabeld is. Automatische archiveren: Kijk of je een programma kunt gebruiken wat automatisch je downloads naar een archiefmap kan verplaatsen na een bepaalde tijd. Hopelijk helpt dit je op weg! Laat maar weten als je meer vragen hebt. Zara99 Tof advies, Jan! Die mapstructuur is echt belangrijk. Ik heb het ook zo geregeld en het maakt het leven zoveel makkelijker. KeurigeDownloader Ik moet Jan wel gelijk geven, maar wat als je echt veel downloads hebt en het niet bijhoudt? Ik gebruik een scriptje dat automatisch al mijn downloads in mappen zet op basis van type. Dat maakt het ook wat minder rommelig. Gebruiker123 Thanks Jan! Dit ga ik zeker proberen. Die bestandsnamen aanpassen lijkt me ook een slim idee. Had ik nooit aan gedacht. HomeCinemaHenk Die opschoning is een goeie! Ik stel het altijd maar uit, maar als je het regelmatig doet, valt het best mee. Gewoon even snel door de mappen en je hebt weer overzicht! Mieka Een tip die ik nog kan geven: probeer ook cloudopslag te gebruiken. Je kunt daar alles wat je niet vaak gebruikt, kwijt. Het scheelt enorm in je lokale opslag en je hebt altijd toegang! GamerGuy Ik ben het eens met die cloudopslag! Maar let op dat je niet alles daarheen verplaatst, kan ook onhandig zijn als je offline wilt werken. Expert_Jan Ja, dat klopt GamerGuy! Cloud is top, maar als je veel bestanden hebt die je lokaal wilt bewaren, moet je een goede balans vinden. Zara99 Wat voor programma gebruiken jullie trouwens voor de downloadmanager? HomeCinemaHenk Ik gebruik JDownloader, dat werkt echt goed voor mij. Hij vindt automatisch links en kan ze voor je organiseren. KeurigeDownloader Enige nadeel van JDownloader is dat het soms teveel bestanden tegelijk probeert te downloaden. Ik limiteer het een beetje voor overzicht. Gebruiker123 Super handig allemaal! Ik heb nog meer nieuwe ideeën gekregen. Thanks iedereen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • tattoopatje heeft zojuist een badge verdient
      4 jaar actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...